Sprzedaż starych desek

Oferujemy kompleksową sprzedaż starego drewna. Znajdziesz w naszej firmie, deski sztorcowane i na wymiar, a także belki i panele 3D.

Stare drewno

Jaki impregnat do drewna?

Zastanawiasz się, jaki impregnat do drewna będzie najlepszy? Nasze stare deski to surowy i wiekowy materiał, który należy traktować z dbałością.

Stare drewno z naszej oferty to naturalny surowiec, który liczy przynajmniej 30 lat. Mimo wieku stare deski z odzysku, jakie pozyskujemy od skupów starego drewna, są w świetnym stanie wizualnym, a także technicznym. Deski są pozbawione insektów, a także oczyszczone z gwoździ. Co więcej, zostały wyszczotkowane i wysuszone w wysokotemperaturowych komorach ciśnieniowych. Taka obróbka starego drewna gwarantuje deskom trwałość i wysoką wytrzymałość na kolejne dekady.

Drewno rozbiórkowe - pielęgnacja

Drewno rozbiórkowe z naszej oferty nie warto więc lakierować ani malować lakierobejcami, które z uwagi na chemiczny skład, mogłyby jedynie zniszczyć piękne wyżłobienia, a także strukturę drewna.

Naturalne impregnaty do drewna

Jaki alternatywny środek warto więc stosować zamiast chemicznych impregnatów? Jako profesjonaliści, którzy obróbką drewna zajmują się już od przeszło 20 lat, polecamy impregnaty na bazie naturalnych składników. Są nimi na przykład olej kokosowy i olej lniany. Oba te oleje mają świetne właściwości, poprawiają trwałość drewna i sprawiają, że jest ono odporniejsze  na trudne warunki zewnętrzne.

Konserwacja drewna

Naturalne impregnaty do starych desek należy jednak stosować wyłącznie do twardych odmian drewna. Zaleca się używanie ich np. do jesionu, dębu, czy teaku i orzecha. Stare deski z olchy lepiej więc zaimpregnować olejem kokosowym niż lnianym.

Aby uzyskać efekt wysokiego połysku, można zaimpregnować drewno kilkakrotnie. W ten prosty sposób można przedłużyć życie drewna o kilkanaście lat i zabezpieczyć je przed blaknięciem.

 

Częste wyszukiwania:

Więcej informacji

Dowiedz się więcej o ...

    © Copyright 2025